We wrześniu poprawiły się notowania kończącego swoją kadencję parlamentu, nadal poprawiają się też oceny prezydenta Bronisława Komorowskiego, które obecnie są najlepsze od początku kadencji - wynika z sondażu CBOS przekazanego w środę PAP.

Reklama

Jak zauważa CBOS, wrzesień to kolejny miesiąc, kiedy poprawiają się opinie o pracy prezydenta Bronisława Komorowskiego. W najnowszym sondażu ocenę pozytywną głowie państwa wystawiło 66 proc. respondentów (wzrost o 6 punktów procentowych). Jednocześnie odsetek niezadowolonych utrzymał się na poziomie sprzed miesiąca (20 proc).

O 6 punktów procentowych ubyło badanych, którzy nie mają wyrobionego zdania na temat pracy głowy państwa, we wrześniu było ich 14 proc. Jak zauważa CBOS, obecne oceny działalności prezydenta są najlepsze od początku jego kadencji.

Działalność Sejmu dobrze ocenia 31 proc. respondentów (w porównaniu do sierpnia jest to wzrost o 7 punktów procentowych), przeciwnego zdania jest 52 proc. (spadek o 7 punktów procentowych). 17 proc. - tak samo jak w sierpniu - nie miało wyrobionej opinii na temat pracy Sejmu.

W podobny sposób zmieniły się opinie o pracy Senatu - wzrósł odsetek respondentów pozytywnie oceniających jego funkcjonowanie (o 5 punktów, do 32 proc.) i zarazem zmniejszyła się grupa osób wypowiadających się o nim z dezaprobatą (o 4 punkty, do 39 proc.). Brak zdania na temat aktywności Senatu zadeklarowało 29 proc. badanych (o 1 punkt procentowy mniej niż w sierpniu).

Reklama

67 proc. dobrze ocenia działalność władz samorządowych, a 24 proc. ocenia ją źle. Ostatni raz CBOS pytał o opinie na ten temat w marcu. Od tamtej pory o 2 punkty procentowe zwiększyła się grupa respondentów pozytywnie oceniających pracę samorządowców, nie zmieniła się liczba niezadowolonych z ich aktywności.

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 8-14 września 2011 roku na liczącej 1077 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.