Komitet Polityczny PiS podjął decyzję o wykluczeniu z partii członków klubu Solidarna Polska - poinformował rzecznik PiS Adam Hofman. Jak dodał, uchwała w tej sprawie wejdzie w życie w piątek.

Reklama

"Uchwała wchodzi w życie w piątek. Jeśli ktoś z posłów do piątku złoży pismo u marszałka Sejmu, że przystępuje do klubu PiS, to jego uchwała nie będzie obejmowała" - dodał rzecznik PiS.

Hofman poinformował ponadto, że Komitet Polityczny podjął także decyzję w sprawie przystąpienia do partii b. szefa NSZZ "Solidarność" Janusza Śniadka.

W klubie Solidarna Polska zasiadają dotychczasowi członkowie PiS: Jacek Bogucki, Andrzej Dera, Patryk Jaki, Mieczysław Golba, Beata Kempa, Arkadiusz Mularczyk, Jerzy Rębek, Józef Rojek, Andrzej Romanek, Edward Siarka, Piotr Szeliga, Tadeusz Woźniak, Marzena Wróbel, Jan Ziobro, Jarosław Żaczek oraz Maciej Klima (senator).

Wejście do klubu zapowiedział też mający objąć mandat poselski członek PiS - Andrzej Dąbrowski.

Mariusz Jędrysek, który jest członkiem Solidarnej Polski, nie należy do PiS.

W zeszły poniedziałek politycy utworzyli w własny klub parlamentarny. Zapowiedzieli, że rozwiążą go, jeśli kierownictwo PiS cofnie decyzje o wykluczeniu z szeregów partii europosłów: Zbigniewa Ziobry, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego.