Jak czytamy w komunikacie, Komorowski będzie w Davos uczestniczył w panelu poświęconym przyszłości Europy oraz w sesji na temat tożsamości Europy w XXI wieku. Prezydent ma również wziąć udział w spotkaniu z liderami światowego biznesu zorganizowanym pod hasłem "Poland - a World of New Opportunities at Your Fingerprints" (Polska, świat nowych możliwości na wyciągnięcie ręki) oraz z przedstawicielami globalnych instytucji finansowych i inwestorów.

Reklama

Planowane są także dwustronne spotkania Komorowskiego z szefami państw uczestniczącymi w Forum. W ostatnim dniu wizyty prezydent ma się spotkać ze szwajcarską Polonią w Muzeum Polskim w Rapperswilu.

Motywem przewodnim tegorocznego 42. Forum jest "Wielka transformacja: kształtowanie nowych modeli". Głównymi tematami pięciodniowego spotkania w Davos są min.: kryzys gospodarczy oraz arabska wiosna. Wśród 2600 uczestników będą politycy, biznesmeni, naukowcy, działacze społeczni. Światowe Forum Ekonomiczna otworzy w środę wieczorem niemiecka kanclerz Angela Merkel.