Solidarna Polska złoży doniesienie do prokuratury, jeżeli działacze Ruchu Palikota zdecydują się założyć maskę Anonimowych na figurę Chrystusa Króla w Świebodzinie - zapowiedzieli we wtorek politycy SP.

Reklama

"Jeżeli Janusz Palikot i cała jego ekipa zamierza zrealizować to co mówi - założyć maskę na święty symbol religijny - to proszę bardzo, my w tym samym czasie zamierzamy założyć na siedzibę Janusza Palikota świński ryj. Chcecie w ten sposób debatować - nie ma sprawy - podkreślił rzecznik Solidarnej Polski Patryk Jaki w trakcie wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie.

Politycy SP zapowiedzieli też, że jeżeli Ruch Palikota zdecyduje się założyć maskę na figurę Chrystusa Króla, zawiadomią prokuraturę o możliwości popełniania przestępstwa. Ich zdaniem w ten sposób Ruch Palikota obrazi bowiem uczucia religijne wielu Polaków. Jaki ocenił też, że Palikot jest niewiarygodny jako obrońca internautów, gdyż ma bardzo małą wiedzę na temat nowych technologii. Panie Januszu Palikocie zachęcamy pana do odwagi. Wyzywam pana na pojedynek na temat wiedzy o internecie, nowych technologiach - powiedział.

Palikot pytany we wtorek czy weźmie udział w turnieju wiedzy o internecie odpowiedział: Oczywiście tak, tylko dziwimy się, że nie weźmie w nim udziału Zbigniew Ziobro, tylko wyciągnięty z tyłu jakiś mało znany poseł. Na posła Jakiego odpowiadamy posłem nie byle jakim Wincentym Elsnerem, a jak Ziobro będzie chciał stanąć do debaty ze mną, jestem do dyspozycji.

Akcja Ruchu Palikota polegająca na wieszaniu masek Anonimowych na pomnikach ma związek z decyzją rządu o podpisaniu ACTA. Pierwsza z nich została w niedzielę zawieszona w Warszawie na pomniku Ronalda Reagana, w pobliżu ambasady USA. Palikot pytany we wtorek przez dziennikarzy, czy Ruch jest gotowy do "akcji pomnikowej", odparł: Jesteśmy przygotowani. Dziś Mikołaj Kopernik w Toruniu, jutro Jan Paweł II w Łodzi, a piątek, sobota, niedziela - zobaczymy jeszcze, to w pewnej tajemnicy - w weekend jestem w Świebodzinie.