Dla wielu milionów Polaków, którzy uważają, że aby rozwiązać te wszystkie wątpliwości, jest wskazane ponowne przeprowadzenie badań wszystkich ofiar tej tragedii, a co za tym idzie również Lecha i Marii Kaczyńskich – powiedział w Radiu ZET Joachim Brudziński.

Reklama

Ekshumację zwłok zalecił patolog Michael Baden. Jak wspomina Brudziński, zdaniem eksperta, obrażenia ciał ofiar smoleńskich nie były podobne do tych, jakie występują podczas katastrofy lotniczej.

Jak przypomniał poseł PiS, ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej z udziałem profesora Badena odmówiono Zuzannie Kurtyce i Beacie Gosiewskiej.

Brudziński uderza mocno w premiera Donalda Tuska i Ewę Kopacz, ówczesną minister zdrowia.

Premier Donald Tusk był jak dziecko we mgle i przez Putina został ograny, jak zuch w krótkich majtkach - powiedział poseł PiS o rosyjskim śledztwie w sprawie tragedii smoleńskiej.

Jego zdaniem minister Kopacz kłamała w żywe oczy mówiąc o polskich patomorfologach, którzy stanęli ramię przy ramieniu przy rosyjskich patomorfologach.

Kłamstwa Kopaczowej prędzej czy później spadną na jej ramiona - dodał Brudziński, który uważa, że chciała ona w ten sposób medialnie osłonić katastrofę smoleńską.

Zdaniem polityka PiS jako bardzo prominentna działaczka Platformy Obywatelskiej Ewa Kopacz odpowiada za to, że polskie władze odmówiły części rodzin udziału w sekcjach zwłok wybitnego patomorfologa pana prof. Badena.