Na gości oczekiwał na dziedzińcu Pałacu prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką Anną. Podczas ceremonii obecni byli także m.in. szef MON Tomasz Siemoniak, minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska, minister kultury Bogdan Zdrojewski oraz prezydenccy ministrowie i doradcy.

Reklama

Podczas ceremonii oficjalnego powitania orkiestra odegrała hymny obu krajów, a Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego oddała honory wojskowe; Haralda V powitano okrzykiem: "Czołem Wasza Królewska Mość!".

Po zakończeniu ceremonii w Pałacu Prezydenckim rozpoczęło się spotkanie pary królewskiej i prezydenckiej, a następnie odbędą się rozmowy plenarne. Po ich zakończeniu król Harald V i prezydent Bronisław Komorowski spotkają się z mediami.

Para królewska przyjechała do Polski na zaproszenie Bronisława Komorowskiego.

Anna Komorowska podczas spotkania z parą królewską ubrana była w śliwkową garsonkę, a na głowie miała czarny kapelusz ozdobiony kokardą koloru śliwkowego. Królowa Sonja miała na sobie granatową garsonkę i kapelusz tego samego koloru. Król Harald V i polski prezydent wystąpili w ciemnych garniturach.