Dubieniecki w rozmowie z dziennikarzem tygodnika twierdzi, że większość spółek założył w imieniu swoich klientów. Wśród nich wyróżniają się tajemniczo brzmiące - Abudaba, Enepol (branża energetyczna), Meregio Ltd. i MTA Trading (branża paliwowa) i Sea Apartments (branża deweloperska).

Reklama

Kim są klienci mecenasa? To jego tajemnica zawodowa. – Takie są realia obrotu prawnogospodarczego na świecie. Spółki, nabycia powiernicze udziałów, działanie w imieniu i na rzecz klienta są wpisane w te realia i nie ma w tym nic niezgodnego z prawem – tłumaczy Dubieniecki w “Newsweeku”.

Dubieniecki pobił reportera? Mocne oskarżenia>>>

Kulisy działania jednej ze wspomnianych spółek odsłania Krzysztof Szymański, który prowadził warszawski klub aktora. Szymański otwarcie powiada, jak w 2011 r. został prezesem specjalnie dla męża Marty Kaczyńskiej.

Założyli spółkę Srebrna Warsaw Tower (SWT), mieli zbudować wieżowiec przy ulicy Srebrnej w Warszawie. Szymański, reprezentował cypryjską firmę Madujamo Group. Spółka - jak mówi Szymański - miała prowadzić działalność deweloperską, ale to były pomysły jedynie na papierze.

Oprócz tajemniczej firm Abudaba, której właściciela Dubieniecki nie chce zdradzić, mówi tylko, że to bardzo poważny inwestor, młody mecenas reprezentuje też firmę Enepol. Zakres jej działalności to wytwarzanie, przesyłanie, dystrybucja i handel energią. Spółkę założyli mieszkaniec Kwidzyna i kolega ze szkoły Dubienieckiego - Marcin Klepuszewski oraz wspomniana cypryjska spółka Abudaba Holdings Ltd.

Obecnie jej głównym udziałowcem jest Kino Świat – gigant na rynku dystrybucji filmów. Co film ma wspólnego z energią? Nie wiadomo.

Biznesmeni o swoich kontaktach z Dubiecnieckim mówią bardzo niechętnie i zdawkowo. Prezes Kino Świat nie odpowiedział na pytania tygodnika.