Idziemy do ludzi, chcemy mówić o efektach naszej pracy - wbrew całej histerii jaką rozpętuje opozycja, chcemy pokazać, że normalnie pracujemy. Mamy okrągłą rocznicę rządów, pięciolatkę, to świetna okazja - powiedział PAP Andrzej Biernat (PO) po posiedzeniu zarządu krajowego partii.

Reklama

Dopytywany, czy w ramach ofensywy po Polsce będzie też jeździć Donald Tusk, Biernat odparł: Premier też jest posłem.

Źródła PAP w zarządzie krajowym poinformowały, że kampania informacyjna ma wzmocnić przekaz dotyczący osiągnięć rządu Tuska. Część z tych dokonań w ogóle nie przebija się do świadomości publicznej, najwyższy czas to zmienić - powiedział PAP rozmówca z władz partii.

Przed ubiegłorocznymi wyborami parlamentarnymi w kampanię wyborczą zaangażował się intensywnie premier, przemierzając kraj tzw. tuskobusem. Po wygranych przez PO wyborach część komentatorów oceniała, że szalę zwycięstwa na stronę Platformy przechyliła właśnie ta akcja szefa rządu.

Parlamentarzyści mają ruszyć w teren "uzbrojeni" w publikację "Pięć lat stabilnego rozwoju. Platforma Obywatelska 2007-2012" oraz w prezentacje multimedialne.

Reklama

Startujemy zaraz po Radzie Krajowej - zapowiedział Biernat PAP.

Rada Krajowa PO zbierze się w sobotę w Warszawie - ma podsumować 5 lat rządów, omówić plany na kolejne 3 lata, a także dyskutować o sprawach europejskich, w tym o trwających w Europie negocjacjach ws. budżetu unijnego na lata 2014-2020.