Powodem - jak czytamy we wniosku do którego dotarła Informacyjna Agencja Radiowa - ma być sfałszowanie list kandydatów w wyborach samorządowych w Zduńskiej Woli.

Reklama

Członkowie rozwiązanego koła PO w Zduńskiej Woli twierdzą, że w 2010 roku podczas wyborów samorządowych szef łódzkiego regionu Andrzej Biernat wraz z sekretarz regionu Martą Barańską dokonali zmiany treści list, usuwając z nich nazwiska kilki członków PO. Osoby, które domagają się usunięcia Andrzeja Biernata z PO twierdzą, że on sam przyznał, iż dopuścił do zgłoszenia Komisarzowi Wyborczemu kilku kandydatów.

Wnioskodawcy tłumaczą, że kandydaci na listy wyborcze wyłaniani byli według zasad ustalonych w drodze uchwał Rady Krajowej i Zarządu Krajowego partii. Po uzyskaniu rekomendacji struktur powiatowych i opinii zarządu regionów, listy były zatwierdzane przez rady regionów i zgłaszane do komisarza wyborczego. Pomimo, iż listy w Zduńskiej Woli przeszły te wszystkie etapy, zostały zamienione przez Andrzej Biernata i sekretarz regionu Martę Barańską.

Poza usunięciem Andrzej Biernata, byli członkowie zduńskiego koła domagają się także usunięcia Marty Barańskiej oraz przywrócenia struktur koła w Zduńskiej Woli. Zostało ono rozwiązane przy udziale zarządu krajowego PO a odwołanie nie zostało w ogóle rozpatrzone.