Dąbrowski wszedł do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości. Ale po rozłamie w PiS dołączył do ugrupowania Zbigniewa Ziobry. Klub Solidarnej Polski po odejściu Dąbrowskiego będzie liczył 17 posłów, natomiast klub PSL

Reklama

Jak podkreślił Bury, transfer posła Dąbrowskiego to wynik apelu, który wystosował prezes PSL-u Janusz Piechociński. Kilka dni temu zaprosił on polityków centroprawicy do współdziałania w tworzeniu szerokiej partii chadeckiej wspólnie z PSL-em. Pozytywnie na ten apel odpowiedzieli politycy PJN, ale również pojedynczy posłowie - zapewniał Jan Bury.

Andrzej Dąbrowski w krótkim wystąpieniu podziękował za współpracę kolegom z Solidarnej Polski. Wyraził nadzieję, że również w przyszłości będą mogli działać razem.

PSL to trzeci klub parlamentarny, do którego przystępuje Andrzej Dąbrowski od początku kadencji. W 2011 roku startował bez powodzenia w wyborach do Sejmu z list PiS-u. Jednak po rezygnacji Bogdana Święczkowskiego z mandatu posła Andrzej Dąbrowski zajął jego miejsce. Po rozłamie i utworzeniu Solidarnej Polski, Dąbrowski odszedł z PiS-u. Teraz porzucił partię Zbigniewa Ziobry.

Złożył między innymi propozycję współpracy politykom PJN oraz Solidarnej Polski. Partia Zbigniewa Ziobro odrzuciła możliwość wspólnego startu w wyborach samorządowych i do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku. PJN jest otwarty na współpracę.

Z kolei Janusz Piechociński w TVN24 powiedział, że "chęć bliższego zaangażowania w budowę nowego silnego PSL" sygnalizują "parlamentarzyści na lewo od PSL"