Walka polityczna rozgorzała na całego. Ruch Palikota za cel obrał sobie posłankę Krystynę Pawłowicz, której emocjonalne tyrady na temat homoseksualistów wzbogaciły burzliwą debatę nad ustawami o związkach partnerskich.

Reklama

Dopiero co politycy partii Janusza Palikota domagali się usunięcia posłanki PiS z uczelni w Ostrołęce, gdzie ma zajęcia ze studentami. Teraz poszli jeszcze dalej.

Oni się zachowują jak faszyści absolutnie, w tej sprawie zatrudniliśmy adwokatów, którzy przygotowują odpowiedni bezprecedensowy wniosek - wyjaśniał w VN24 Janusz Palikot. - Nie ma zgody na faszyzm - dodał polityk i zapewnił, że oprócz wniosku do sądu jego partia złoży również wniosek do komisji etyuki poselskiej o ukaranie Krystyny Pawłowicz.

Na stronie klubu sejmowego Ruchu Palikota zamieszczono tekst pod tytułem "Krystyna Pawłowicz a naziści". Jak pisze autor artykułu, jest sporo podobnych cytatów do wypowiedzi posłanki Krystyny Pawłowicz wśród niemieckich nazistów, w tym m.in. Heinricha Himmlera.

Poniżej przytaczamy kilka z nich, opublikowanych na stronie www.ruchpalikota.org.pl.

Niektórzy homoseksualiści uważają, że to co oni robią jest ich prywatnym życiem. Lecz życie seksualne nie jest już prywatną sprawą, ponieważ dotyczy przeżycia narodu.

Naród czysty rasowo z niewielką ilością dzieci stoi już jedną nogą w grobie, za pięćdziesiąt lub sto lat nie będzie już istniał. Dlatego też wszyscy musimy zrozumieć, że nie możemy tej chorobie (homoseksualizmowi) pozwolić rozwijać się w Niemczech i musimy ją zwalczać…

To jest bardzo ważne, abyśmy ich (homoseksualistów) wytępili, nie z zemsty, ale z konieczności życiowej.

Partia przypomina również, że naziści oznaczali gejów i lesbijki w obozach koncentracyjnych naszywanymi na ubraniach trójkątami w odpowiednim kolorze.

Konstytucja zabrania propagowania faszyzmu - uzasadniał złożenie wniosku przeciwko posłance Janusz Palikot.