Nie żałuję, że byłam w Ruchu Palikota, bo działam na rzecz nowego państwa, kobiet i środowisk osób wykluczonych, które także znalazły się u Palikota. I nadal jestem tymi tematami zainteresowana - powiedziała Wanda Nowicka, bezpośrednio po ogłoszeniu decyzji klubu.

Reklama

W ubiegłym tygodniu Sejm odrzucił wniosek Ruchu Palikota o odwołanie Nowickiej z funkcji wicemarszałka. Wcześniej klub wycofał rekomendację dla niej po doniesieniach medialnych o wysokich premiach, które przyznało sobie Prezydium Sejmu. Mimo nakłaniania przez Palikota, Nowicka postanowiła nie zrzekać się sama stanowiska. W ostatnich dniach między Januszem Palikotem a Wandą Nowicką doszło do publicznej kłótni.

Wanda Nowicka powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że jako posłanka niezależna szykuje już nowy plan polityczny. Wicemarszałek zapowiedziała, że będzie składać w Sejmie projekty ustaw i zwracać się o poparcie dla nich do różnych klubów poselskich, w tym do klubu Ruchu Palikota. Myśli też o innych inicjatywach politycznych, których jednak nie chciała sprecyzować.