Słowa wypowiedział podczas konferencji ”Bóg kocha homoseksualistów" prof. Dariusz Oko, jeden ze współautorów książki propagującej leczenie gejów.

Reklama

To grupa zaburzona, wymagająca terapii. Homoseksualiści są opętani seksem, w centrum uch kultury i duchowości jest współżycie seksualne - mówił prod. Dariusz Oko. Poznańska psycholog dr Jolanta Próchniewicz podkreśliła z kolei: Byli święci homoseksualiści, którzy jednak traktowali tę przypadłość jako krzyż. Zmagali się całe życie, żeby mu nie ulec.

Wypowiedzi te spotkały się z ostrym sprzeciwem obecnych na spotkaniu członków grupy homoseksualnych i transseksualnych chrześcijan "Wiara i Tęcza" - w pierwszej kolejności. Ale zaprotestowała także Anna Grodzka, która przekonywała, że by objąć patronat nad imprezą, na której padają takie słowa, trzeba być kompletnie niedouczonym!

Wszyscy, łącznie z Międzynarodową Organizacją Zdrowia, wiedzą, ze homoseksualizmu się nie leczy. Tylko nasz rzecznik nie wie - podkreśliła.

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak nie chciał się wypowiedzieć, co myśli o terapii gejów.

Reklama

Rzecznik był przekonany o wartości i wysokim poziomie moralnym i etycznym imprezy. Nie podejrzewał, że niektóre tematy mogą wywołać kontrowersje, tłumaczyło z kolei jego biuro prasowe.