Jest miejsce dla Jarosława Gowina w Platformie Obywatelskiej uważa wiceprzewodnicząca klubu PO Małgorzata Kidawa-Błońska. Wczoraj premier Donald Tusk zdymisjonował ministra sprawiedliwości, na stanowisku zastąpił go Marek Biernacki.
Dziś Gowin w jednej ze stacji telewizyjnych ujawnił, że myśli o kandydowaniu na prezydenta Krakowa.

Kidawa-Błońska przypomina, że nie jest nowością, że Gowin miał inne zdanie niż premier w wielu kwestiach. Jej zdaniem w Platformie jest miejsce dla Jarosława Gowina i dyskusji, a to, że jako polityk ma aspiracje i myśli o wyborach samorządowych to ciekawa propozycja.
Poseł Andrzej Halicki zauważa, że aspiracji samorządowych Donald Tusk nie ma i tu konfliktu z Gowinem nie będzie. W ocenie posła PSL Marka Sawickiego - Jarosław Gowin nie zostanie solistą i nie odejdzie z Platformy Obywatelskiej. Sawicki uważa, że były minister sprawiedliwości nie pójdzie w ślady Ryszarda Kalisza.

Jarosław Gowin ujawnił dziś, że myśli o kandydowaniu w najbliższych wyborach samorządowych na prezydenta Krakowa. Były minister sprawiedliwości nie powiedział natomiast czy zamierza kandydować na przewodniczącego PO.