Przemysław Wipler uważa, że odejście Gowina z PO to tylko kwestia czasu. - To już jasne, że Jarosław Gowin jest wagonikiem w pociągu Platforma Obywatelska, który jest już odczepiony. Póki pociąg jedzie z górki, to widać, że jedzie razem, ale przy pierwszym podjeździe pod górkę, a najbardziej twardym i konkretnym będą nim wybory, już nie pojedzie razem z resztą składu. Premier już ten wagonik odczepił i Gowin nie jest jedynym wagonikiem, który został odczepiony - mówił w radiu TOK FM.

Reklama

Wg posła PiS Gowin ma teraz wariantów do wyboru. - Pierwszy to taki, że staje się prominentnym politykiem PiS - powiedział polityk.

Wipler nie chciał powiedzieć, czy pomysł ten konsultował z prezesem PiS, Jarosławem Kaczyńskim. - Nauczyłem się, żeby nie komentować prywatnych rozmów z prezesem. Na moje oko prezes wie, że to oczywista oczywistość - wyjaśnił.

Nie da się utrzymać Platformy jako partii dla każdego, która ma swoją koncesjonowaną prawicę, swoją koncesjonowaną lewicę, ale jest targana wewnętrznymi konfliktami i emocjami. To nie jest projekt, który da się utrzymać długofalowo i same konfitury władzy to będzie zbyt mało, by utrzymać te ekipę razem - stwierdził gość TOK FM.