Chodzi o wywiad dla TVP Info, gdzie Adam Hofman powiedział między innymi, że mecenasa Rogalskiego do PiS sprowadził Zbigniew Ziobro. Mam nadzieję, że wyborcy rozstrzelają go przy urnie wyborczej.

Reklama

Zdaniem posłanki Beaty Kempy, publiczne nawoływanie do rozstrzelania oraz sugerowanie, że Zbigniew Ziobro miał jakikolwiek związek z poczynaniami mecenasa Rogalskiego w PiS, stanowi pomówienie i naruszenie zasad etyki poselskiej.

W piśmie do przewodniczącej komisji etyki poselskiej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej Beata Kempa zaproponowała, by rzecznik PiS publicznie przeprosił europosła Zbigniewa Ziobrę za formułowanie przez środki masowego przekazu nieprawdziwych informacji na jego temat.

Podczas konferencji prasowej Beata Kempa podkreśliła, że polityk nie powinien używać słowa rozstrzelać, pamiętając o tym, co stało się w Łodzi.

W październiku 2010 roku Ryszard Cyba wtargnął do biura PiS w Łodzi, zastrzelił jednego pracownika a drugiego ciężko zranił. Zdaniem Beaty Kempy, używanie przez rzecznika dużej partii opozycyjnej słów rozstrzelać może spowodować eskalację nienawiści w stosunku do konkurentów politycznych.

Posłanka dodała, że sama otrzymuje pogróżki bardzo poważnego kalibru i nie będzie tolerować tego typu języka.
Zdaniem Beaty Kempy, Adam Hofman w mowie nienawiści dorównał Januszowi Palikotowi.