Rośnie za to zaufanie do prezydenta Bronisława Komorowskiego - w czerwcu deklaruje je 72 procent ankietowanych. To o sześć punktów procentowych więcej niż w maju.

Reklama

Drugie miejsce na liście polityków, którzy cieszą się największym zaufaniem zajmuje poseł Ryszard Kalisz - 46 procent, a trzecie - minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski - 43 procent. Wskaźnik zaufania do Kalisza wzrósł od maja o jeden punkt procentowy, a do Sikorskiego - o trzy punkty procentowe.

Za liderami PO i PiS uplasowali się Grzegorz Schetyna (33 proc.), Jarosław Gowin i Leszek Miller (po 32 proc.), Zbigniew Ziobro (31 proc.) oraz Ewa Kopacz (29 proc.).

Największą nieufność respondentów budzi Janusz Palikot - 56 procent. Kolejne miejsca zajmują: premier Donald Tusk - 47 procent - i Jarosław Kaczyński - 46 procent.

Na czwartym miejscu uplasował się Antoni Macierewicz, któremu nie ufa 42 proc. osób. Kolejno za nim są także: Ewa Kopacz (37 proc.) i Zbigniew Ziobro (36 proc.).

Odsetek osób, deklarujących nieufność do Palikota, wzrósł od maja o dwa punkty procentowe, deklarujących nieufność do Tuska spadł o jeden punkt procentowy, a do Kaczyńskiego nie zmienił się.

Sondaż przeprowadzono między 6 a 12 czerwca, próba liczyła 1 tys. osób.