W oświadczeniu czytamy, że nowi doradcy ministra, mimo młodego wieku, mają już niezbędne doświadczenie, wiedzę i kompetencje. - Minister Bartłomiej Sienkiewicz stwierdził, że jest dumny, iż może pracować z młodymi, a już tak kompetentnymi osobami. Wielokrotnie podkreślał, że dla niego istotne są efekty pracy, a nie wiek i płeć pracownika - czytamy w oświadczeniu.

Reklama

21-letni doradca ministra ma na swoim koncie pracę dla Rady Rodziców przy II Liceum Ogólnokształcącym i Gimnazjum im. Stefana Batorego w Warszawie. - Wskazywany przez media 21-letni Adam Malczak został zatrudniony na trzy miesiące do projektu dotyczącego rozwoju kanałów komunikacji internetowej MSW, w tym mediów społecznościowych. Nikogo nie trzeba przekonywać, że najlepsi specjaliści w tej dziedzinie są wśród ludzi młodych - tłumaczy ministerstwo. I dodaje, że 21-latek jest pasjonatem nowoczesnych narzędzi komunikacji społecznej, który rozwija swoje umiejętności w czasie studiów na Wydziale Ekonomii Politycznej King's College w Londynie (Bachelor of Arts in International Politics) oraz na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagielońskiego. Poza tym nie jest członkiem żadnej partii politycznej.

Jak doniosła "Rzeczpospolita", w MSW pracuje także 23-letni doradca. Zatrudniony 20 lutego Paweł Polak wcześniej pracował w firmie Exi Sport.