Premier podkreślił, że wszędzie, gdzie działa polski żołnierz, rośnie bezpieczeństwo ojczyzny, a dzięki dobrej służbie żołnierzy rośnie autorytet Wojska Polskiego w kraju i za granicą.

Reklama

Przypomniał, że trwa akcja "Powrót do domu", czyli kończenie polskiej misji w Afganistanie. Wasza obecność tam nie była daremna - podkreślił Donald Tusk dodając, że uczestnicy misji nie tylko pomagali sojusznikom, ale udowodnili, iż na Wojsko Polskie można liczyć w każdych warunkach.

Donald Tusk powiedział, że śmigłowce i inny nowoczesny sprzęt, przywieziony z Afganistanu będzie odstraszał każdego, kto chciałby zaatakować Polskę. Premier podkreślił, że bezpieczeństwo Polski zależy przede wszystkim od polskich żołnierzy, a nie tylko od sojuszy międzynarodowych.

Tusk zapowiedział, że państwo nie będzie żałować pieniędzy na wzmacnianie zdolności obronnych kraju. W trakcie oszczędności budżetowych nie zostaną uszczuplone ani środki trafiające bezpośrednio do żołnierzy, ani środki na modernizację armii. Będziemy się starać, aby Wojsko Polskie należało do najsilniejszych i najnowocześniejszych - oświadczył Donald Tusk.