Dwadzieścia procent poparcia dla Jarosława Gowina to wynik , który kompromituje Platformę Obywatelską - mówiła europarlamentarzystka SLD Joanna Senyszyn. Jarosław Gowin zjadł ogromny kawałek tortu, na który ochotę miał Tusk. On na konferencji był wściekły - oceniała Senyszym. Mimo faktycznego zwycięstwa nad Jarosławem Gowinem, wynik uzyskany przez Donalda Tuska to faktyczna porażka przewodniczącego PO - mówi poseł PiS Andrzej Jaworski. Przypominał, że niektórzy politycy PO wróżyli Gowinowi trzyprocentowe poparcie. Jego zdaniem wynik wyborów pokazał, że Gowin jest mocną postacią w Platformie Obywatelskiej.

Reklama

Natomiast jak zaznaczał wiceminister zdrowia, poseł PO Sławomir Neumann 80 procent poparcia dla Donalda Tuska - to dobry wynik. Wygrana jest 80-procentowa. Trudno mówić, że to porażka. To naciągana teoria - ironizował poseł Platformy. Przyznał jednak, że wynik Gowina świadczy o tym, że nie wszyscy w Platformie podzielają zaproponowany przez Tuska sposób funkcjonowania partii.

W wyborach o fotel przewodniczącego PO Donald Tusk otrzymał 79,58 procent poparcia. Jarosław Gowin otrzymał 20,42 procent głosów. Członkowie Platformy głosowali korespondencyjnie i drogą internetową. Frekwencja wyniosła 51 procent.