Samorządowiec zamierza zwrócić się prezydenta Radomia o wykaz imprez i zabaw w szkołach spod znaku Halloween. Zamierza dokonać analizy na ten temat, a następnie przekazać ją opinii publicznej.

Od wielu lat w Polsce, w czym Radom nie jest odosobniony, pogański i satanistyczny zwyczaj Halloween robi furorę za sprawą świadomej wirtualnej kreacji mediów, upowszechniania go w szkołach i bardzo agresywnej promocji w sieciach handlowych - zauważa radny Adamiec. 

Rzekomo niewinna zabawa, całkowicie obca chrześcijańskiej kulturze i zdrowemu rozsądkowi, stoi jednak przede wszystkim w sprzeczności z przeżywaniem święta Wszystkich Świętych i wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych - dodaje samorządowiec z PiS.

Adamiec przypomina słowa bp Henryka Tomasika, który przestrzegał młodzież przed błędnym rozumieniem świątecznych dni listopadowych

Zdaniem samorządowca Halloween, ale też i astrologia, przepowiednie oraz wróżby stoją nie tylko w sprzeczności z naukami Kościoła, ale także ze zdrowym rozsądkiem.

Wprowadza zamęt nie tylko w umysłach i kształtowaniu postaw szacunku młodych ludzi do życia i "sacrum śmierci", ale jest zupełnie sprzeczne z rozumnym kształceniem, do którego rzekomo powołany jest system oświatowy. Dlatego wierzę, że dyrektorzy i nauczyciele radomskich szkół, a przede wszystkim sami rodzice, powstrzymają w systemie oświatowym promocję Halloween - powiedział radny.