Jarosław Gowin w liście otwartym oskarża Donalda Tuska, że pod jego kierownictwem PO odeszła od ideałów, a premier stał się patronem dla polityki zawłaszczania państwa. Zdaniem byłego polityka Platformy, rządzący coraz bardziej przejmują styl polityki czasów Leszka Millera.

Reklama

Zostaliśmy oszukani. Platforma Obywatelska powstała po to, by z patologiami życia partyjnego walczyć, a dziś je udoskonala. Donald Tusk kiedyś deklarował, że chce walczyć z klasą próżniaczą, a dziś jest jej patronem - pisze w liście otwartym Jarosław Gowin.

Na tym jednak nie kończy. Jego zdaniem, PO jest dziś w tym samym miejscu, w którym wówczas był SLD. - Obecny Tusk jest jak Miller z okresu afery Rywina. Nie dziwię się, że mówi się o ich przyszłym sojuszu - twierdzi Gowin. .

Były kandydat na szefa PO wzywa swoich byłych kolegów, by otwarcie sprzeciwili się praktykom stosowanym przez niektórych działaczy. - Milcząc czy wyrażając swój sprzeciw tylko na zamkniętych zebraniach partyjnych, przykładacie rękę do utrwalenia systemu, który Platforma miała zniszczyć - dodaje Gowin.

Jarosław Gowin zapowiada budowę nowego ruchu politycznego, który ma być oparty na ludziach, którzy chcą zmieniać Polskę swoją pracą. Będzie to projekt oparty na programie obywatelskim i wolnorynkowym.

- To projekt oparty na programie prawdziwie obywatelskim i wolnorynkowym. Nie chcemy w tym ruchu karierowiczów i politykierów. Nie chcemy budować kolejnej formacji dla ludzi, którzy myślą tylko o tym, jak zapewnić swojej rodzinie i znajomym pracę w spółkach państwowych - napisał lider nowej formacji.