Biuro prasowe PiS będzie koordynować wystąpienia w mediach swoich polityków - przyznał w radiowej Trójce poseł Joachim Brudziński. Jak się dowiedziała "Gazeta Wyborcza" decyzję taką podjął wczoraj Komitet Polityczny PiS. Dziś zostanie wydany oficjalny komunikat, a na posiedzeniu klubu o decyzji komitetu dowiedzą się posłowie.

Poseł Joachim Brudziński przyznał, że już teraz swoje wystąpienia w mediach konsultuje z biurem prasowym. "Jest to profesjonalne zarządzanie przekazem w partii politycznej, nie ma w tym nic nadzwyczajnego" - powiedział. Przyznał, że w najbliższej przyszłości biuro prasowe będzie koordynować kto będzie reprezentował Prawo i Sprawiedliwość w poszczególnych mediach. Podkreślił, że w partii, która pretenduje do zarządzania krajem musi być również profesjonalnie zarządzana informacją.

Najgorsze co się może partii politycznej przytrafić to ględzący poseł, a jeszcze na dodatek nie mający zielonego pojęcia o tym o czym ględzi, czy próbuje się popisywać, tak więc próbujemy profesjonalnie zarządzać informacją - powiedział gość radiowej Trójki. Komitet Polityczny PiS zdecydował ponadto, że politycy muszą być merytorycznie przygotowani. Jeśli nie będą przestrzegać nowych zasad, mogą się liczyć z konsekwencjami statutowymi, a nawet z tym, że nie znajdą się na listach