SLD szykuje się do maratonu wyborczego. 14 grudnia odbędzie konwencja krajowa tej partii. Wcześniej milion rodzin otrzyma program Sojuszu na lata 2014-2015 - poinformował w Sejmie sekretarz generalny tej partii Krzysztof Gawkowski.

Polityk powiedział, że na konwencję przyjedzie wielu znakomitych gości z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Martinem Schulzem. Zapowiedział, że Sojusz ogłosi plan dotyczący wyborów europejskich i samorządowych oraz zaprezentuje program dla Polski. Ale już od 1 grudnia do czasu Konwencji SLD roześle milion prezentacji programowych - zapowiedział Gawkowski.

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Homo Homini dla jednego z prawicowych tygodników, dziś SLD mógłby liczyć na 20 procentowe poparcie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zdaniem Gawkowskiego wynik ten otwiera Sojuszowi drogę do rywalizacji z PO. Jego zdaniem kolejne wybory mogą się okazać dla SLD jeszcze bogatsze w poparcie społeczne.

To oznacza, że w najbliższych miesiącach to SLD będzie tą alternatywą, która będzie strzegła Polskę przed PiS, z drugiej strony Sojusz będzie rozdawał karty w przyszłej koalicji rządowej - uważa Gawkowski. W przyszłym roku odbędą się w Polsce wybory samorządowe i wybory do Parlamentu Europejskiego. Jesienią 2015 zakończy się kadencja Sejmu i Senatu.