Poseł Jarosław Gowin, lider ruchu podkreśla, że nie zależy mu na politycznych przepychankach, ale na zajmowaniu się konkretnymi sprawami. Były minister sprawiedliwości podkreśla, że jest wielu członków PO, a nawet PSL, którzy z sympatią odnoszą się do jego inicjatywy. Jarosław Gowin podkreślił, że w tej chwili zależy mu przede wszystkim na poszukiwaniu nowych twarzy spoza świata polityki, później będzie zainteresowany dołączeniem do projektu doświadczonych działaczy politycznych.

Reklama

Wśród wymienianych, w kontekście współpracy z byłym ministrem sprawiedliwości, pada m.in. nazwisko byłego premiera i przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, europosła Platformy Obywatelskiej Jerzego Buzka. Jarosław Gowin podkreślił, że zgadza się z profesorem w ocenie projektu reformy OFE, ale nie rozmawiał z nim o ewentualnej współpracy politycznej. Na przykład o starcie w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Jarosław Gowin przyznał, że dopiero sobotni zjazd pokaże czy ruch Godzina dla Polski może przekształcić się w partię.

Tymczasem Paweł Kowal, szef ugrupowania Polska Jest Najważniejsza mówił w radiowej Trójce, że w najbliższą sobotę PJN może przestać istnieć, a negocjacje z Jarosławem Gowinem w sprawie porozumienia idą pełną parą. Jego zdaniem, połączenie sił z Gowinem jest możliwe, a rozmowy są na ukończeniu. Zapowiedział, że jeśli uda się uzgodnić stanowiska, to w sobotę zaproponuje radzie krajowej PJN zaakceptowanie wynegocjowanego porozumienia.