Zjazd założycielski nowej partii Jarosława Gowina w warszawskim centrum EXPO. To było zwieńczenie ogólnopolskiej akcji "Godzina dla Polski" zapoczątkowanej przez byłego ministra sprawiedliwości.

"Rozbijanie narodu na wrogie plemiona"

Jarosław Gowin mówił m.in., że jego partia jest w stanie zmienić Polskę. Były minister sprawiedliwości opowiada się za większą wolnością gospodarczą. - Trzeba wrócić do "ustawy Wilczka" - mówił Gowin.

W swoim przemówieniu  podkreślał też konieczność zaprzestania politycznych wojen między największymi polskimi partiami.

- Nie zgadzam się na politykę jałowych konfliktów, na rozbijanie naszego narodu na wrogie plemiona, tylko dlatego że służy to dwóm największym partiom politycznym - mówił lider nowego ugrupowania.

W swoim programie Polska Razem kładzie nacisk między innymi na politykę prorodzinną i wspieranie młodych przedsiębiorców. Najważniejszą wartością nowego ugrupowania ma być tradycja.

- Będziemy konsekwentnie stać na straży interesu narodowego, wymaga on żebyśmy byli w Unii Europejskiej. Nie może jednak być to unia kilku mocarstw, ani unia brukselskich urzędników. To ma być Europa wolnych ojczyzn - wygłosił Jarosław Gowin.

Kontrowersje wzbudzi zapewne wyborczy pomysł przedstawiony przez lidera nowego ugrupowania. Gowin chce promować przy tym liczbę dzieci w rodzinie. Dorośli mogliby głosować... w ich imieniu.

Gowin opowiedział się także za referendum w sprawie wejścia Polski do strefy euro

Poza Jarosławem Gowinem liderami nowej partii mają być Paweł Kowal z PJN i Przemysław Wipler z ramienia Republikanów. Do ugrupowania Polska Razem przyłączyli się także m.in. posłowie John Godson, Jacek Żalek, Artur Zasada.

Zielone Jabłuszko, Green-PiS...

Nowa nazwa i nawiązania do Steve'a Jobsa nie pozostały bez odpowiedzi Internautów.

- Pamiętacie, jak pisałem tu ostatnio, że nie da się stworzyć głupszej nazwy partii niż Twój Ruch? Myliłem się - napisał Piotr Witwicki z 300polityka.pl. A Michał Kobosko, były naczelny "Newsweeka": - Podsumujmy najważniejsze fakty: Polska Zrazem, czyli Zielone Jabłuszko, czyli Green-PiS. Na początek nie jest źle.

A Artur Bazak dorzuca: Kopia jabłka Apple'a i nawiązywanie do Jobsa w momencie, kiedy transmisja nie działała na produktach Apple'a:).

Jarosław Kaczyński pytany podczas konferencji prasowej, czy nowa partia jest zagrożeniem dla PiS, uciekł się do żartu. 

- Gowin ma dwie zalety: ładne imię (śmiech na sali - red.), no i że jest wysoki i przystojny, czego o niektórych innych nie da się powiedzieć. Ale czy to wystarczy, tego nie wiem - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości.