Jak napisano na stronie, na której odbywa się licytacja, upominek został wręczony w dowód wdzięczności za międzynarodową pomoc udzieloną przez Polskę Wielkiej Brytanii. David Cameron wiedział, że Donald Tusk kibicuje Arsenalowi, stąd pomysł prezentu w postaci koszulki z autografem zawodnika.

Reklama

Robin van Persie grał w Arsenalu Londyn w latach 2004-2012. W sezonach 2011/2012 i 2012/2013 zdobył tytuł Króla Strzelców Premier League. Obecnie jest zawodnikiem drużyny Manchester United.

Historię koszulki można zobaczyć tutaj:

Z kolei szef MSZ Radosław Sikorski na tegoroczną aukcję przekazał Stowarzyszeniu Młodzi Demokraci pamiątkowy dywan z Afganistanu. Ten nieduży (120×70) wełniany, ręcznie tkany kilim przedstawia mapę Afganistanu z podziałem na prowincje. Do przedmiotu dołączone jest zdjęcie wraz z autografem ministra Radosława Sikorskiego.

Reklama

Stowarzyszenie "Młodzi Demokraci" organizuje w ramach WOŚP ogólnopolską akcję "KUP MNIE DLA IDEI". Polega ona na możliwości wylicytowania za pomocą serwisu aukcyjnego Allegro spotkań ze znanymi osobami lub zakupieniu przekazanych przez te osoby przedmiotów.