Solidarna Polska chce być najbardziej radykalną partią spośród wszystkich startujących do europarlamentu - zauważa "Rzeczpospolita". Taka decyzja zapadła ponoć w kierownictwie partii. Chodzi o to, by przebić 5-procentowy próg głosów w majowych wyborach. Dla Solidarnej Polski z jej słabymi wynikami sondażowymi to kwestia życia lub śmierci.

Reklama

Zalecenia SP chyba wyjątkowo wziął sobie do serca europoseł Jacek Kurski. Na profilu partii "ziobrystów" pojawił się film z jego wystąpienia na konwencji w Krakowie. Polityk kpi z premiera, odwołując się do cytatów z autobiograficznej książki Małgorzaty Tusk.

Pani Małgorzata Tusk napisała w swojej książce, że "ten gnojek zniszczył jej życie" - mówił Kurski, a jego wypowiedzi towarzyszył śmiech na sali. - Przez panią Małgorzatę Tusk przemawia zbyt duża skromność. Dlatego, że ten gnojek spieprzył życie nie tylko jej. Spieprzył życie milionom Polaków!

"Rzeczpospolita" zapytała polityka, czy aby nie przesadził w tej krytyce. - Ja naprawdę uważam, że ten gnojek spieprzył życie milionom Polaków - odparł Jacek Kurski.

ZOBACZ KONTROWERSYJNE WYSTĄPIENIE JACKA KURSKIEGO: