Tadeusz Rydzyk nie jest czempionem w transparentności finansów - mówił Roman Giertych w Radiu ZET, zapytany o pożyczkę od redemptorystów dla fundacji "Ojca Rydzyka", o której pisze "Tygodnik Powszechny". 68 milionów to spora kwota, nawet jak na instytucje kościelne, to jest bardzo dużo - komentował były wicepremier.

Reklama

Według publikacji w "Tygodniku Powszechnym", los tych pieniędzy jest nieznany.

Monika Olejnik przytoczyła też kolejny fragment artkułu o ojcu Rydzyku. Ksiądz Jerzy Galiński pytał w artykule o kulisy przyznania Radiu Maryja licencji na transmisje w Rosji. Redemptorysta zastanawia się, czy to przypadek, że polityczne programy Radia Maryja całkowicie odpowiadały założeniom polityki Kremla?

Co na to Giertych? Polityk przypomina, że to nie pierwszy raz, gdy taka teza się pojawia. - Mówił też o niej Jarosław Kaczyński. Przypomnę, że taką tezę postawił jakiś czas temu Jarosław Kaczyński, mówiąc, że nie bez przyczyny nadajniki Radia Maryja są w Rosji. Nie sądzę żeby to miało jakieś realne odzwierciedlenie w jakiś tajnych porozumieniach. Raczej niech Jarosław Kaczyński wytłumaczy, co miał wówczas na myśli - stwierdził.