Dziennik Gazeta Prawana logo

Awans z kanapy? Partia Korwin-Mikkego przekroczyła próg. SONDAŻ

6 kwietnia 2014, 11:01
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-Mikke/Agencja Gazeta
Platforma Obywatelska z minimalną przewagą przez PiS - wynika z kwietniowego sondażu TNS Polska dla "Wiadomości". Niespodzianką jest "awans" ugrupowania Janusza Korwin-Mikkego, które przekroczyło próg wyborczy.

PO może liczyć na 27 proc. poparcia, PiS - zaledwie o jeden punkt procentowy mniej - na 26 proc.

10 proc. badanych wybrała partię Leszka Millera, która od marca zyskała 2 pkt poparcia.

Oprócz SLD do Sejmu weszłyby jeszcze: PSL, Twój Ruch i Kongres Nowej Prawicy – z poparciem po 5 proc. O ile poparcie dla PSL i partii Janusza Palikota nie zmieniło się od marca; to ugrupowanie Janusza Korwin-Mikkego zyskało 2 punkty.

Solidarna Polska i Polska Razem mają po 3 proc. zwolenników.

Odpowiedzi: „nie wiem, na którą partię głosować” udzieliło 14 procent badanych.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło TVP Info
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj