Zepsuta klasa polityczna to PiS - odpowiadają Jarosławowi Kaczyńskiemu politycy SLD i Twojego Ruchu. Prezes PiS przy okazji malowania pisanek przekonywał by nie dawać się nabrać na lewicowe i liberalno-populistyczne eksperymenty. Zaznaczył, że jest to zepsuta klasa polityczna.

Reklama

Szef SLD Leszek Miller uznał, że prezes PiS musiał mieć także na myśli siebie, bo Kaczyński nie jest człowiekiem z zewnątrz, który zjawił się nie wiadomo skąd. Miller podkreślił, że mylne są nadzieje prezesa PiS, że lewica w Polsce lub Europie przestanie mieć znaczenie, szczególnie po najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Rzecznik Twojego Ruchu Andrzej Rozenek także jest przekonany, że były premier mówił o sobie i swoich kolegach. Przypomniał, że w głównym nurcie jest polityk, który nie tak dawno współrządził z Samoobroną Leppera i LPR-em Giertycha, żeby o szóstej rano nas budzono i wyprowadzano w kajdankach. Mam nadzieję, że przy świątecznym stole wspomni o Barbarze Blidzie, która jest jego ofiarą - skwitował Rozenek.