Poszczególnym klubom zostały zaproponowane miejsca w specjalnym samolocie zgodnie z przysługującym parytetem.

Reklama

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wybrał podróż rejsowym samolotem, a parlamentarzyści Klub PiS zarezerwował bilety na pociąg do Rzymu - mówi szef klubu Mariusz Błaszczak. Polityk zaznaczył, że z PiS-u wybiera się kilkadziesiąt osób wraz z rodzinami i dodał, że to ważne wydarzenie, bo Jan Paweł II był najwybitniejszym człowiekiem przełomu XX i XXI wieku.

Szef klubu Solidarnej Polski Arkadiusz Mularczyk mówi, że posłowie jego klubu skorzystają z możliwości wylotu wraz z pozostałymi parlamentarzystami. Podkreśla, że Jan Paweł II jest ważną postacią dla naszego kraju i narodu, która miała ogromny wpływ na upadek komunizmu, dlatego także politycy powinni mu oddać hołd i cześć.

Szef SLD Leszek Miller mówi, że z jego klubu nikt nie zgłosił chęci wylotu do Rzymu. Zaznaczył, że jest to uroczystość religijna a nie państwowa, w związku tym uczestnictwo jest prywatną sprawą każdego człowieka.

W delegacji parlamentarzystów wezmą także udział politycy PO i PSL. Twój Ruch podobnie jak SLD nie skorzysta z tej możliwości.

Za miejsce w specjalnym samolocie politycy zapłacą około 1400 złotych od osoby.