Zdaniem szefa Sojuszu generał, wprowadzając stan wojenny, ochronił tysiące polskich istnień. Miller uważa, że bez udziału Wojciecha Jaruzelskiego i jego zaangażowania w doprowadzeniu do obrad Okrągłego Stołu dziś Polska nie byłaby w Unii Europejskiej, a Polacy nie głosowaliby w eurowyborach.

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ: Generał Jaruzelski nie żyje. Gdzie zostanie pochowany? >>>

Leszek Miller, komentując wyniki eurowyborów, zauważył, że w ostatnich wyborach do parlamentu jego partia uzyskała piąty wynik, a obecnie jest trzecia. Podkreślił, że SLD dysponuje niekwestionowaną pozycją na polskiej lewicy, co mobilizuje Sojusz do dalszej pracy.

Platforma Obywatelska wygrywa w wyborach do europarlamentu - wynika z pierwszego sondażu exit poll po głosowaniu. Badanie przeprowadził IPSOS dla TVP Info i TVN 24. Frekwencja wyborcza wyniosła 22,7 procent.

Na PO zagłosowało 32,8 procent wyborców, a na Prawo i Sprawiedliwość - 31,8 procent. Trzecie miejsce zajęło SLD z poparciem 9,6 procent. Z badania wynika, że w europarlamencie znajdą się też przedstawiciele Kongresu Nowej Prawicy - 7,2 procent i Polskiego Stronnictwa Ludowego - 7 procent.

CZYTAJ WIĘCEJ: Dla kogo mandat, dla kogo nie? Zobacz, kto pojedzie do Brukseli, a kto z niej wróci >>>

ZOBACZ TAKŻE: Wyniki wyborów na żywo. RELACJA >>>