O tajny tryb w sprawie byłego szefa CBA wnioskował Prokurator Generalny.

Reklama

Marcin Kierwiński z PO twierdzi, że prokuratura wie co robi, skoro nie chce by treść wniosku była znana opinii publicznej. Zakładam, że ranga i kaliber zarzutów jest bardzo poważny skoro Mariusz Kamiński nie zdecydował się sam zrzec immunitetu, to pewnie się czegoś obawia - powiedział Kierwiński.

Rzecznik Twojego Ruchu Andrzej Rozenek nie widzi powodu, by coś ukrywać i domaga się jawności. Jego zdaniem Polacy mają prawo wiedzieć jak wyglądała IV RP. To dramat, że utajania się informacje, które nie mają wpływu na bezpieczeństwo państwa - podkreślił Rozenek. Poseł Twojego Ruchu stwierdził, że musi to być gra polityczna, w której PO nie chce rozliczyć IV RP, bo ta trzyma PO w szachu.

Za jawnymi obradami są PiS,Twój Ruch. Ostatecznej decyzji nie podjęło SLD, ale wszystko wskazuje na to, że zagłosuje z opozycją.

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga chce mu postawić zarzuty przekroczenia uprawnień, gdy kierował pracami Biura. Informacje zawarte we wniosku są objęte klauzulą tajności.

W Sejmie zostały wyłączone między innymi kamery na sali plenarnej, internet bezprzewodowy i system nagłaśniający. Z pomieszczeń wokół sali plenarnej wyniesiono urządzenia rejestrujące dźwięk, a pokoje zostały zaplombowane. ABW sprawdziła czy w Sejmie nie znajdują się żadne urządzenia podsłuchowe.