Poseł Marek Krząkała powiedział na konferencji prasowej w Sejmie, że chciałby uporządkować sprawy w Rybniku, gdzie - jak twierdzi- PiS narobił w ubiegłym roku bałaganu.

Powszechnie było wiadomo, że Bolesław Piecha który startował w wyborach do Senatu, miał obiecany europarlament. PiS potraktował wyborców niepoważnie, bo wybory kosztują podatnika ponad milion złotych - przekonywał Krząkała.

Nieoficjalnie wiadomo, że PiS na Śląsku wystawi posłankę Izabelę Kloc. Marek Krząkała skrytykował PiS także za tę kandydaturę, bo jak stwierdził posłanka za chwilę może startować na wójta gminy Kobiór, bo z okręgiem rybnickim Kloc nie ma nic wspólnego. 

Szef śląskich struktur PO Tomasz Tomczykiewicz zapewniał, że Marek Krząkała jest doskonałym kandydatem. Rybnik też jest największym miastem, stad to wskazanie by osoba która będzie kandydować była z tego miasta, gdzie jest największy potencjał wyborczy - podkreślił Tomczykiewicz. 

Wybory uzupełniające do Senatu na Śląsku muszą się odbyć, bo Bolesław Piecha z PiS zamienił Senat na Parlament Europejski. Głosowanie 7 września.