Jak dowiedziało się nieoficjalnie naTemat, prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz liczy na objęcie funkcji w rządzie. Jednym z jego pomysłów jest teka Ministra Spraw Zagranicznych.

Reklama

Nieprawdziwa jest informacja o decyzji dotyczącej przystąpienia Rafała Dutkiewicza do PO, choć prezydent Wrocławia chce z Platformą ściśle współpracować - napisał Graś.

Dla byłego szefa dolnośląskiej PO Grzegorza Schetyny, członkostwo Dutkiewicza to temat ogórkowy i wakacyjny. - Ale jeśli rzeczywiście chce wstąpić do naszej partii, to jest pytanie o konsekwencje takiej decyzji we Wrocławiu, regionie, na Dolnym Śląsku - mówi. Zastanawia się też, co ze stowarzyszeniem Dutkiewicza, które było od zawsze w kontrze do Platformy.

Schetyna zwraca uwagę na kilka spraw, przede wszystkim, kto będzie kandydatem na prezydenta Wrocławia i, czy będzie lista PO do Rady Miasta. Podkreśla, że jesienne wybory samorządowe rozpoczynają cały maraton. Jego zdaniem, nie można dopuścić do sytuacji, w której Platforma rezygnuje ze startu pod własnym szyldem. Taka rezygnacja byłaby bardzo złym sygnałem dla wszystkich struktur w całym kraju - podkreśla.

To jest jakaś wirtualna historia - tak członek zarządu PO Robert Tyszkiewicz odpowiada na pytanie o ewentualne przystąpienie Rafała Dutkiewicza do Platformy. - Platforma nie jest partią desperacko poszukującą liderów, to nie jest realne wydarzenie, traktujemy te doniesienia jako ciekawostkę i odprysk lokalnych, wrocławskich zdarzeń - powiedział. Jego zdaniem, można rozmawiać o budowie dobrych koalicji w wyborach samorządowych, bo - jak się wyraził - to jest pozytywne i potrzebne.

Rafał Dutkiewicz rządzi Wrocławiem już trzecią kadencję. Według natemat.pl protektorem bliskiej współpracy PO z Dutkiewiczem od lat jest Jacek Protasiewicz. Do przeciwników zaliczają się natomiast Bogdan Zdrojewski i Grzegorz Schetyna.