Spotkanie dotyczyło analizy działalności służb rosyjskich, wynikającej z wydarzeń na Ukrainie. Zbigniew Sosnowski z PSL - szef Komisji - uspokajał, że Polacy nie mają aktualnie większych powodów do obaw.

W dnu dzisiejszym wysłuchaliśmy wszystkich szefów służb, i mogę Państwa zapewnić że służby te realizują należycie swoje zadania, dbając o to by Polska była bezpieczna, a mieszkańcy Rzeczpospolitej nie musieli czuć dodatkowego zagrożenia - powiedział do dziennikarzy poseł PSL.

Stanisław Wziątek z SLD mówił, że potrzebne są nie tylko spotkania i rozmowy, ale też działania, mające zagwarantować służbom większą skuteczność. - Na zakończenie naszego posiedzenia zawnioskowałem o to, by przyjąć dezyderat, i skierować bo bezpośrednio do pana Premiera - powiedział Wziątek.

Dokument ma dotyczyć zwiększenia budżetu dla polskich służb w zakresie działalności wywiadowczej i kontrwywiadowczej. Poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej zwracał uwagę na działalności obcej agentury, która nasila działania na terenie naszego kraju, a i polskie potrzeby w tym zakresie się zwiększają.

Artur Dębski z Twojego Ruchu zwracał uwagę na wyjątkowość sytuacji i przyłączał się do apelu o mocniejsze dofinansowanie służb. - W interesie Rosjan leży jak najbardziej to, by w Polsce ich służby były bardzo aktywne, i faktycznie - nie lenią się - powiedział poseł Twojego Ruchu. Przypomniał też że od dawna zwraca uwagę, że nasze niedoinwestowane służby muszą być równorzędnym przeciwnikiem dla służb rosyjskich.

Marek Opioła z PiS podkreślał wyraźny wzrost aktywności rosyjskich służb. Mówił też o niejednoznacznym zdefiniowaniu relacji pomiędzy służbami polskimi a rosyjskimi. - Nie otrzymałem odpowiedzi jasnej i precyzyjnej ze strony służby Kontrwywiadu Wojskowego - czy współpraca z FSB, czyli służbą Federacji Rosyjskiej, została zamrożona czy zerwana. Poprosiłem o konkretną odpowiedź na piśmie, ponieważ zastępca szefa służby nie był przygotowany na takie proste pytanie - podsumował poseł Prawa i Sprawiedliwości.

W spotkaniu Sejmowej Komisji do spraw Służb Specjalnych brali udział przedstawiciele Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służby Wywiadu Wojskowego, Kontrwywiadu i Agencji Wywiadu.