Antoni Macierewicz zwołał dziś konferencję - dokładnie w czasie, kiedy w Sejmie odbywała się debata nad wnioskiem Twojego Ruchu o powołanie komisji śledczej ds. WSI.

Reklama

- Może szokować, że jedyne dwa przykłady działań, które według wnioskodawcy są naganne w związku z raportem WSI, to jest sprawa akcji ZEN i tłumaczenia raportu z likwidacji WSI. Dalej idącego pomysłu na kompromitację instytucji komisji śledczej, PO, rządu i Sejmu nie widziałem - mówił Antoni Macierewicz.

Przekonywał przy tym, że "nie wita komisji z poczuciem zagrożenia". I udowadniał, że operacja ZEN była jednoznaczne negatywnie oceniana przez sojusznicze służby i ówczesnego szefa UOP", a "polskie i zagraniczne służby były w jej trakcie wprowadzane w błąd, nad czym nie mógł przejść do porządku dziennego".

- Komisja ma charakter wyłącznie polityczny, pewnego rodzaju podlizywania się Władimirowi Putinowi i rehabilitacji ludzi, którzy stanowią zagrożenie dla państwa polskiego - dodawał.

Ocenił, że WSI zostały słusznie rozwiązane, bo "były to patologiczne, przestępcze służby".

Reklama

Twój Ruch chce, aby powołać komisję śledczą, która zbada okoliczności, jakie towarzyszyły powstaniu projektu ustawy o likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych i weryfikacji ich kadr oraz stworzeniu i publikacji raportu z weryfikacji WSI (tzw. raportu Macierewicza).CZYTAJ WIĘCEJ: Żona Macierewicza tajnym współpracownikiem? Takie pytanie ma paść w Sejmie >>>