Bronisław Komorowski zapewnił, że Polska jednoznacznie potępia rosyjską agresję - okupację Krymu i wspieranie separatystów na wschodzie oraz wszelkie działania godzące w suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy. Polski prezydent napisał, że głęboki niepokój budzą najnowsze przykłady łamania prawa międzynarodowego z wykorzystaniem rosyjskiego konwoju z pomocą humanitarną. Polska uznaje prawo Ukrainy do obrony i niezależnego wyboru modelu rozwoju państwa, wyboru kierunku integracji i zawieranych sojuszy - zapewnił prezydent.

Reklama

Bronisław Komorowski dodał, że Polska przywiązuje szczególną wagę do rozwoju partnerstwa z Ukrainą, opartego na przyjaznych relacjach, rozwijających się w duchu historycznego pojednania i przywiązania do wspólnych wartości europejskich. Bronisław Komorowski zaprosił też prezydenta Ukrainy Petra Poroszenkę do złożenia oficjalnej wizyty w Polsce, która nadałaby nowy impuls rozwojowi polsko - ukraińskiej współpracy.

Szanowny Panie Prezydencie, życząc Panu sukcesów w działaniach na rzecz obrony suwerenności, przywrócenia stabilności oraz dalszego rozwoju Ukrainy, przekazuję raz jeszcze moje najszczersze życzenia wszelkiej pomyślności dla Pana i Narodu Ukrainy - napisał Bronisław Komorowski.