Jak podkreślono w komunikacie, Donald Tusk był najdłużej pełniącym swą funkcję premierem w III RP. Swą misję pełnił prawie 2500 dni, a przez jego rząd przewinęło się 47 ministrów. Za najważniejsze sukcesy obu kadencji Kancelaria Premiera uznała roczne urlopy rodzicielskie, darmowy podręcznik, Kartę Dużej Rodziny, program dofinansowania in vitro, wprowadzenie do ustawy zakazu bicia dzieci, zwiększenie dofinansowania do budowy żłobków oraz zmniejszenie opłat za przedszkola. 

CZYTAJ TAKŻE: Premier Donald Tusk złożył dymisję na ręce prezydenta. "Wręczyłem papiery">>>

Ponadto, od listopada 2007 - a więc od początku rządów Tuska - w naszym kraju oddano do użytku ponad 1800 kilometrów autostrad i dróg ekspresowych. Zbudowano też 2600 orlików, modernizowano też dworce, tory kolejowe, lotniska, zbudowano sieć szerokopasmowego internetu. Rząd wspomina również udane przygotowania i organizację EURO 2012. Nie zapomniał też o naszych osiągnięciach w Europie - takich jak ostatni, korzystny dla nas budżet Unii, stanowisko szefa Parlamentu Europejskiego dla Jerzego Buzka czy obecne - szefa Rady Europejskiej dla Donalda Tuska. Gabinet pod wodzą ustępującego premiera wymienia też sukcesy gospodarcze - takie jak skumulowany wzrost PKB 20,1 procent w latach 2008-2013 - najwyższy w Unii Europejskiej.

W dokumencie wspomniano też o 5 najtrudniejszych reformach: wydłużeniu wieku emerytalnego, reformie OFE, obowiązku szkolnym dla 6-latków, rozdzieleniu funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego oraz o pakiecie reform w służbie zdrowia