Dziennik Gazeta Prawana logo

"Sprawa Sikorskiego" podczas Rady Bezpieczeństwa Narodowego

22 października 2014, 14:05
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Rada Bezpieczeństwa Narodowego
"Sprawa Sikorskiego" podczas Rady Bezpieczeństwa Narodowego/PAP
Zakończyło się posiedzenie bezpieczeństwa Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Uczestnicy powiedzenia przyznali, że mówiono o wypowiedzi Radosława Sikorskiego, ale nie podali żadnych szczegółów.

Premier Ewa Kopacz i sam Sikorski nie chcieli po posiedzeniu rozmawiać z dziennikarzami. Prezes Sojuszu Lewicy Demokratycznej przyznał jednak, że poruszono sprawę wypowiedzi marszałka Sejmu.

Wicepremier Janusz Piechociński z Polskiego Stronnictwa Ludowego przypomniał, że Sikorski przyznał, iż się pomylił mówiąc o spotkaniu premiera Donalda Tuska z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. - powiedział Piechociński.

W wywiadzie dla portalu politico.com Radosław Sikorski powiedział kilka dni temu, że prezydent Putin chciał wciągnąć Polskę w rozbiór Ukrainy. Temat miał być poruszony przez prezydenta Rosji podczas spotkania z ówczesnym premierem Donaldem Tuskiem w Moskwie w 2008 roku.

Podczas wczorajszej, wieczornej konferencji w Sejmie marszałek wyjaśnił, że pamięć go zawiodła i spotkania Putin-Tusk w cztery oczy nie było.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj