Lider Twojego Ruchu tłumaczył, że odwołanie teraz marszałka to destabilizacja życia publicznego. Myśmy poparli rząd Ewy Kopacz bez żadnej umowy , więc przyjęliśmy założenie , że przez pierwsze 100 dni będziemy wspierali ten rząd - powiedział. Wyjaśnił, że jego partia złożyła w Sejmie 9 projektów ustaw i powodzenie tych projektów także zależy od pewnego rodzaju stabilizacji w parlamencie.

Reklama

Drugi powód, dla którego Twój Ruch nie poprze wniosku o odwołanie marszałka Sikorskiego to, że to PiS złożyło ten. PiS stanowi fundamentalne zagrożenie dla polskiej demokracji, znacznie większe niż Radosław Sikorki - powiedział Gość radiowej Trójki.

Twój Ruch nie poprze także wniosku Prawa i Sprawiedliwości o odwołanie ministra rolnictwa Marka Sawickiego. Zdaniem Janusza Palikota wiosek PiS o odwołanie Sawickiego chroni tak naprawdę tego ministra. Żadna koalicja rządowa nie zgodzi się na to, żeby to Kaczyński decydował kto jest marszałkiem, a kto ministrem rolnictwa - powiedział.

Projekty ustaw złożonych w Sejmie przez Twój Ruch dotyczą między innymi likwidacji Funduszu Kościelnego i połączenia ZUS-u i KRUS-u na rzecz tzw. emerytury obywatelskiej.

CZYTAJ TAKŻE: Kaczyński: Sprawa Sikorskiego nie może być zamknięta>>>