Według tygodnika "Newsweek", Łukasz Zbonikowski jest na liście posłów, od których marszałek Sejmu zażądał wyjaśnień. Może to sugerować nieprawidłowości, wykryte podczas wewnętrznego audytu, badającego podróże parlamentarzystów.

Reklama

ZOBACZ TAKŻE: Kolejna ofiara "wyjazdów służbowych". Girzyński odchodzi z PiS!>>>

Moje sumienie jest czyste. Padłem ofiarą prasowej nagonki. Nie mam nic do ukrycia i odpowiem na wszelkie pytania marszałka - oświadczył poseł Zbonikowski. Dodał, że marszałek ma prawo do pytań, a posłowie powinni na nie odpowiadać.

Na liście posłów, którzy muszą wyjaśniać szczegóły swoich podróży, był także poseł PiS Zbigniew Girzyński. Girzyński twierdzi, że w jego rozliczeniach żadnych nieprawidłowości nie ma, jednak wczoraj zrezygnował z członkostwa w klubie parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości oraz wystąpił z partii.

Zawieszony na własną prośbę jako członek klubu został tez poseł PO Jan Kaźmierczak. W jego wypadku chodzi o rozliczenie wyjazdu do Londynu. Wcześniej z Prawem i Sprawiedliwością w związku z nieprawidłowościami pożegnali się jej rzecznik Adam Hofman i jego dwa partyjni koledzy.