Od powitania przed Pałacem Prezydenckim Petra Poroszenki przez Bronisława Komorowskiego rozpoczęła się wizyta ukraińskiego przywódcy w Polsce. Prezydent Poroszenko przyjechał z żoną Maryną.

Reklama

Wkrótce w obecności Petra Poroszenki Bronisław Komorowski podpisze ustawę o ratyfikacji przez Polskę umowy stowarzyszeniowej między Unią i Ukrainą. W Pałacu Prezydenckim planowane jest też spotkanie ukraińskiego prezydenta z kadrą lekarską oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych, którzy okazali wsparcie Ukrainie.

Prezydent Poroszenko spotka się też z marszałkami Sejmu i Senatu, Radosławem Sikorskim i Bogdanem Borusewiczem. Po południu wygłosi przemówienie w polskim parlamencie na uroczystym zgromadzeniu posłów i senatorów. Później spotka się z premier Ewą Kopacz.

Po godzinie 16:00 Petro Poroszenko i Bronisław Komorowski wezmą udział w Forum Gospodarczym organizowanym w gmachu Ministerstwa Gospodarki. Wieczorem Bronisław Komorowski podejmie ukraińskiego gościa uroczystym obiadem. Jutro ukraiński prezydent odwiedzi Lublin. Tam odwiedzi tworzoną w tym mieście międzynarodową jednostkę wojskową i litewsko-ukraińsko-polską brygadę.

ZOBACZ TAKŻE: Biały Dom: Do końca tygodnia nowe sankcje na Rosję>>>