Bronisław Komorowski będzie walczył o reelekcję. Prezydent poinformował o tym na konferencji prasowej w Belwederze. Mówił, że zachęciły go do tego wysokie oceny jego pracy i wysoki poziom zaufania. Dodał, że widzi akceptację zaproponowanego przez niego modelu prezydentury opartej o dialog i współpracę oraz poszukiwanie tego, co łączy, a nie dzieli. Komorowski powiedział też, że szczególne znaczenie ma dla niego ponadpartyjny charakter poparcia, niezależny od opcji popieranej przez wyborców w 2010 roku.

Reklama

Według Komorowskiego spotkanie na Westerplatte nie wpłynie na wynik wyborów prezydenckich.

Dwa dni przed wyborami, 8 maja, na Westerplatte ma się odbyć konferencja w 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Prezydent uważa, że wyborcy mają już ugruntowane przekonania i nie zmienią ich w zależności od tego, w jakim dniu odbędą się wybory.

O stanowisko głowy państwa ubiegać się będą też między innymi: Andrzej Duda z PiS, Magdalena Ogórek z SLD, Adam Jarubas z PSL i Janusz Palikot z Twojego Ruchu. Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 10 maja. Wczoraj ogłosił to marszałek Sejmu Radosław Sikorski.

ZOBACZ TAKŻE: Prezydent ma pomysł, jak uniknąć wpadek w PKW. Sejm się zgodzi?>>>