Reklama
Reklama
Reklama

Biceps, dredy i ładna buzia z TVN. Artefakty kandydatów na prezydenta. ZDJĘCIA

Bronisław Komorowski ogłosił, że po raz kolejny będzie walczył o fotel prezydenta. Jest liderem sondaży i trudno by było spodziewać się innej decyzji. Wygląda na to, że w nadchodzących wyborach będzie miał niezwykle barwne grono przeciwników.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
kampania Waldemar Deska prezydent wybory prezydenckie Marian Kowalski Magdalena Ogórek wybory Jacek Wilk Adam Jarubas
Reklama

Komentarze (29)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • greg
  2015-02-08 19:15
  Ciekawe czy im się uda zebrać te podpisy, bo dopiero wtedy można powiedzieć, że startują w wyborach...
  0
  zgłoś
 • judek
  2015-02-08 08:54
  Idiota, który napisał artykuł nie zna znaczenia słowa artefakt.
  0
  zgłoś
 • Polak z Norwegii
  2015-02-07 21:55
  Osobiscie wole pana Mariana K.z duzym bicepsem na ten stolek, jak WSI-owego - bezmozgowego Frajera.
  0
  zgłoś
 • Piotr
  2015-02-07 08:38
  Banda świrek i świrusów !
  0
  zgłoś
 • costam
  2015-02-06 21:15
  He, he ale menażeria !! Brakuje tylko prof. Glińskiego do kompletu...
  0
  zgłoś
 • adelaide
  2015-02-06 20:24
  Adam Jarubas byłby jak mówi najmłodszym prezydentem, gdyby nim został. Jednak gdyby jakikolwiek kandydat PSL miał jakiekolwiek szanse wygrania tych wyborów to PSL z pewnością nie wystawiło by go jako kandydata bo "średniostarsi" liderzy tej partii nie odpuściliby i sami żarli by się o ten zaszczyt jak kocury o śledziową głowę. Widząc, że marnee szansee wystawili młodziaka aby swoich nazwisk na szwank klęski nie narażać.

  PSL zależy tylko na utrzymaniu swoich ludzi na stołkach w różnorakich zarządach, spółkach, funduszach, fundacjach, kompaniach etc. dlatego z diabłem by poszli na układy ale nie chcą się nikomu narazić a już z pewnością nie PO. Ale pro forma jak zwykle udają niezależność.

  UBEKISTAN TRWA. PRL-owskie UBP, UB, KBW, WSI i SB zwalczając polskie podziemie antykomunistyczne, prowadząc inwigilację i dywersję wśród skupisk żołnierzy polskich na zachodzie, w tym szczególnie z AK i powracających do Polski, współdziałały, współpracowały w przestępczej zmowie, z sowieckim okupantem, z sowieckim NKWD, GRU i KGB i wspólnie z nimi inwigilowały, aresztowały, torturowały i skrytobójczo mordowały polskich patriotów.
  PRL-owskie UBP, UB, KBW, WSI i SB od chwili powstania, do końca swojego istnienia, nigdy nie były niezależne, polskie czy suwerenne, zawsze były kierowane i nadzorowane z Moskwy i zatrzymanych patriotów polskich, przekazywały sowieckim odpowiednikom komunistycznego terroru, skazując ich w ten sposób na niechybną śmierć.


  Dobrze, że pozbyliśmy się sowieckich okupantów z naszej ziemi.


  Jednak jak to przedstawiały, dokumentowały, udowadniały, wielokrotnie, niezależne media, i niezależni dziennikarze, jak to przedstawiają nadal, Polacy nie przeprowadzajac gruntownej lustracji, i dekomunizacji naszego państwa nie zdołali całkowicie odciąć naszego państwa od zarazy komunizmu.

  Oto kilka obrazów i faktów potwierdzających taki stan. UBEKISTAN.

  - Był grudzień 1981. Marian Król, wojewoda poznański, mówił w wywiadzie dla „Gazety Poznańskiej” o stanie wojennym. Tytuły: „Niech zwyciężają zdrowy rozsądek i rozwaga”, „Uwierzyć w intencje władz”.

  - Minęło prawie 30 lat ! Był maj 2009. Już nie w okupowanej, przez Sowietów PRL ale w wolnej Polsce. Marian Król, Wielki Przeor na Polskę, Orderu św. Stanisława Biskupa i Męczennika, organizuje pielgrzymkę, na Jasną Górę. Uczestniczy we mszy św. odprawianej przez biskupa, ubrany w czerwony płaszcz, a na szyi zwisa mu wielki łańcuch.
  Wielki Przeor, były wojewoda z czasów stanu wojennego i poseł na sejm PRL z ramienia ZSL, nie ma wprawdzie święceń kapłańskich, ale to nie przeszkadza mu być traktowanym w niektórych, kręgach kościelnych na serio. W internecie zamieszcza swoje zdjęcia z prawdziwymi przeorami zakonnymi.

  - 4 lata później. Był 2013 r. Z rąk Mariana Króla nagrodę przyjął prezydent Bronisław Komorowski. Król Marian, zasiadł łaskawie w radach nadzorczych wielu spółek, m.in. w Warszawskiej Giełdzie Towarowej i Krajowej Spółce Cukrowej.


  - 17 stycznia 2015 r. godz.12.00, plac marszałka Józefa Piłsudskiego. Przy Grobie Nieznanego Żołnierza, w imieniu prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w związku z 70. rocznicą „wyzwolenia” Warszawy wieniec składa Waldemar Strzałkowski, jeden z najbardziej zaufanych ludzi Komorowskiego. Nie mówi nic na temat zbrodni NKWD ani o tym, że okupację niemiecką zastąpiła okupacja sowiecka.

  Ta sytuacja pokazuje, że Bronisław Komorowski od dawna, grając o drugą kadencję, stawia na poparcie ludzi tęskniących za PRL. I chociaż chce uchodzić za prezydenta „wszystkich Polaków”, to w rzeczywistości jest przede wszystkim prezydentem ludzi Wojskowych Służb Informacyjnych – długiego ramienia Moskwy w Polsce, jak to trafnie określił dr hab. Sławomir Cenckiewicz, w swojej książce. Ludzi, którzy mają niezwykle silne wpływy, w mainstreamowych mediach, gwarantujących Komorowskiemu, ochronę i nawet broniących go przed nim samym.

  Albowiem, gdyby Bronisław Komorowski i jego żona Anna byli, na celowniku mediów, tak jak Lech i Maria Kaczyńscy, popularność obecnego prezydenta oscylowałaby, w granicach co najwyżej kilkunastu procent. Komorowski może liczyć nawet na to, że jego niezręczne wypowiedzi zostaną wyprostowane przez media. Można było o tym się przekonać kilkanaście dni temu: wypowiedź na żywo Komorowskiego podczas wizyty w Pałacu Prezydenckim Rafała Sonika – zwycięzcy rajdu samochodowego Dakar w kategorii quadów – znacznie różniła się od wygładzonej już relacji sporządzonej przez Polską Agencję Prasową. Transmisję z tego wydarzenia realizowała telewizja TVN24 i dzięki temu widzowie mogli usłyszeć, jak – nawiązując do sukcesu Sonika – Komorowski stwierdził, że rajdowiec może „zapłodnić polską wyobraźnię wielu różnych mieszczuchów”. Później, w relacji PAP, w usta Bronisława Komorowskiego włożono zupełnie inne słowa: „Liczę, że ten niebywały sukces zachęci innych mieszczuchów, którzy śledzili wasze zmagania przed telewizorami, do podjęcia podobnych wyzwań”.

  To zdarzenie, znakomicie pokazuje, że nad hrabią Komorowskim rozpostarto parasol ochronny. Jak dalece media chronią Bronisława Komorowskiego, jaskrawo pokazuje sytuacja z jego przesłuchania na procesie Wojciecha Sumlińskiego
  i Aleksandra L., byłego żołnierza Wojskowej Służby Wewnętrznej. Rozprawa toczyła się w Pałacu Prezydenckim i były na niej obecne trzy największe telewizje: TVN, TVP oraz Polsat. Każda z nich miała na Krakowskim Przedmieściu, wozy transmisyjne przygotowane do bezpośredniego przekazu, ale żadna z tych stacji, nie przeprowadziła relacji na żywo.

  Poza TV Republika. Jej dziennikarz Michał Rachoń, mimo że nie miał kamery, poprzez swój telefon komórkowy zapewnił telewidzom możliwość obejrzenia przesłuchania prezydenta.

  Zachowanie mainstreamu nie zaskakuje – wystarczy poznać (lub przypomnieć sobie) genezę powstawania największych prywatnych telewizji oraz kto obecnie decyduje o kształcie informacyjnym oraz publicystycznym w TVP. Bez większego problemu znajdziemy tam ludzi, którzy w archiwach Instytutu Pamięci Narodowej figurują jako zarejestrowani tajni współpracownicy, Zarządu II Sztabu Generalnego, czyli komunistycznej wojskowej bezpieki, poprzedniczki Wojskowych Służb Informacyjnych.

  Dzięki najpierw „Raportowi z weryfikacji WSI”, a następnie wspomnianej książce Sławomira Cenckiewicza „Długie ramię Moskwy” – dziś już wiadomo, że jeszcze na początku lat 90. późniejsi szefowie WSI, odbywali przeszkolenia w Moskwie na kursach KGB lub GRU. Rosja, mimo rozpadu sowieckiego imperium, miała silne wpływy w służbach wojskowych III RP. Te służby z kolei miały wpływ na polityków. I można znaleźć co najmniej kilka poszlak wskazujących, jakie miał motywy Bronisław Komorowski, gdy dziesięć lat temu jako jedyny z posłów, był przeciwny rozwiązaniu WSI. Te poszlaki mogą tłumaczyć, dlaczego już na samym początku jego prezydentury, głównym gościem w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego był człowiek, który krwawo rozprawił się z walczącymi o wolność Czeczenami i stąd zyskał przydomek „rzeźnik Czeczenii”.

  Mowa o byłym KGB-iście Nikołaju Patruszewie, „prawej ręce”, Władimira Władimirowicza Putina. I wreszcie – dlaczego Komorowski zachowuje się tak, jakby realizował rosyjskie plany i nie decyduje się na jednoznaczne i stanowcze potępienie Putina. A gdy dochodzi do jawnych prowokacji – jak ta sprzed dwóch lat, przed ambasadą rosyjską, natychmiast tłumaczy się przed Rosjanami.

  - Tego samego dnia, 17 stycznia 2015 r. - wieczorem.

  Marian Król w III RP jest już traktowany na serio, całkowicie jak król, jako dystrybutor chodliwego towaru, którego potrzebują zarówno politycy, jak i biznesmeni rodem z komunistycznej bezpieki – szlachectwa i prestiżu.

  -Oto, gdy w czasie niedawnych protestów górniczych na Śląsku, trwała manifestacja w Zabrzu, w budynku Domu Muzyki
  i Tańca w tym mieście, przedstawiciele lokalnych elit wręczali sobie – jak gdyby nigdy nic – nagrodę o nazwie Laury Umiejętności i Kompetencji. Diamentowy Laur towarzystwo to a jakże, przyznało hrabiemu, na fotelu prezydenta RP, Bronisławowi Komorowskiemu, ale widocznie przestraszył się protestów i nie przyjechał, by go odebrać.

  Tymczasem, wokół padały petardy, policja uzbrojona w pały, tarcze i kaski rozpędzała manifestantów, by nie wtargnęli do sali. A w środku zadowolone z siebie towarzystwo, wzajemnej adoracji, nagradzało się wzajemnie za… kompetencje, które doprowadziły do wydarzeń rozgrywających się na zewnątrz. Na sali dochodziło do scenek jak z komedii Barei. Gości przywitała prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik, która zagaiła: „W tej sali spotykają się ludzie, którzy nie tylko kochają Śląsk, nie tylko kochają Polskę, ale wiedzą, jak osiągać sukces”.

  Cóż to za wspaniali ludzie, godni największych nagród? Jak można było za chwilę się dowiedzieć, Kryształowym Laurem Umiejętności i Kompetencji nagrodzona została… także, Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

  Podczas imprezy zorganizowanej przez Regionalną Izbę Biznesu, nie mogło zabraknąć biskupów, bo aż dwaj także odbierali te Laury. Kogo uwiarygadniali, godząc się na udział w tej imprezie?

  Ich dobroczyńcą był szef Izby i zarazem kapituły nagrody Tadeusz Donocik. Karierę zaczynał za Gierka, jako sekretarz Zarządu Wojewódzkiego Socjalistycznego Zrzeszenia Studentów Polskich.
  0
  zgłoś
 • GDZIE
  2015-02-06 16:42
  A Grzegorz Braun gdZIE?
  0
  zgłoś
 • Olka polka
  2015-02-06 15:28
  owsik,bwana kubwa janinaH to powinni byc kandydaci na prezydenta Polski!
  0
  zgłoś
 • Matwiej Płatow.
  2015-02-06 15:10
  Jestem z rodziny Śląskich Endeków,dotychczas dawałem swe poparcie narodowcom .Ale uważam że podstawowym celem powinno być odsunąć od koryta p.o. Prezydenta ,a w dalszej kolejności P.O. Dlatego Ruch Narodowy ,oraz J.K-M powinni udzielić poparcia kandydatowi PiS, a samym zrezygnować z kandydowania. Tylko trzech kandydatów się liczy: z P.O,PiS,PSL.Bo CEL PODSTAWOWY TO ODSUNĄĆ OD KORYTA p .'Komorowskiego.
  0
  zgłoś
 • leśniczy
  2015-02-06 15:03
  Ja głosuję na Deskę.
  0
  zgłoś
 • 007
  2015-02-06 14:51
  Jak tam IO u Komorowskiego? Chcesz wiedzieć; podprowadźcie mu kartkę.
  0
  zgłoś
 • marek t
  2015-02-06 13:59
  Halo -oko - a prezydent Slupska ???...
  0
  zgłoś
 • andrzejto
  2015-02-06 13:29
  Babciu, pokaż swoją fotkę :)
  0
  zgłoś
 • Bwana Kubwa
  2015-02-06 13:16
  Jak gajowy chce być prezydentem, to ochroniarz nie może???
  0
  zgłoś
 • oko
  2015-02-06 12:25
  przecież nikt normalny nie idzie w politykiery. polityka to syf najgorszy i każdy normalny człowiek trzyma się od niej z daleka.
  0
  zgłoś
 • janinaH
  2015-02-06 12:11
  Czym Komorowski tak zaimponował Polakom , rzekomo takie ma poparcie , za wydłużenie wieku emerytalnego za sprzedaż polskiego majątku za podwyższanie podatków i Bóg wie czego jeszcze
  0
  zgłoś
 • Owsik
  2015-02-06 11:39
  Ciągnie Komorowskiego do koryta, ciągnie. Co Komorowski zrobił dla polaków przez swoją kadencję, - wydłużył wiek emerytalny,sprzedał stocznie, zwiększył bezrobocie, ilość samobójstw, próbował sprzedać polskie lasy, kopalnie, ale się nie udało. Ale zdążył zrobić dużo złego w innych dziedzinach.
  0
  zgłoś
 • koko
  2015-02-06 11:08
  To raczej oni będą mieli barwnego kandydata.
  0
  zgłoś
 • vis
  2015-02-06 11:06
  Prof. Krystyna Iglicka-Okólska to jest kobieta warta prezydentury
  0
  zgłoś
 • WAG
  2015-02-06 10:56
  Taki jeden meksykaniec ze szwagrem też się zastanawiają czy by nie kandydować, he he...
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama