Według tych danych, na obecnego prezydenta głosowałoby 53 procent ankietowanych, ale jest to o trzy punkty procentowe mniej niż w styczniu.

Reklama

Na drugim miejscu jest kandydat PiS Andrzej Duda, który podobnie jak przed miesiącem otrzymałby 19 procent głosów. Pierwszą trójkę zamyka kandydatka SLD Magdalena Ogórek z 5-procentowym poparciem - straciła jeden punkt procentowy.

Na czwartym miejscu znalazł się Ryszard Kalisz z 3-procentowym poparciem, który po raz pierwszy znalazł się w sondażu. Janusz Korwin-Mikke uzyskał 2-procentowe poparcie, o dwa punkty procentowe mniej niż w styczniu.

Kandydat PSL Adam Jarubas zyskał jeden punkt procentowy i ma taki sam wynik jak Korwin-Mikke i Janusz Palikot - 2 proc.

Na jeden procent poparcia liczyć mogą pozostali kandydaci: Anna Grodzka i Marian Kowalski. Również 1 proc. ankietowanych odpowiedziało, że swój głos oddałoby "na kogoś innego". 11 proc. badanych wybrało możliwość "trudno powiedzieć".

Udział w wyborach prezydenckich, których pierwsza tura odbędzie się 10 maja, zadeklarowało 57 proc. ankietowanych. 28 proc. na pytanie, czy pójdą na głosowanie, odpowiedziało „raczej tak”. Po 6 proc. „raczej nie” i „zdecydowanie nie”, a 3 proc. nie wie, czy wrzuci kartę do urny.

Sondaż został przeprowadzony przez ośrodek TNS Polska w dniach 4-5 lutego 2015 r. W badaniu uczestniczyło tysiąc dorosłych Polaków. Metodą badania był wywiad telefoniczny.