W jego ocenie, wystąpienie polityka PiS spełniło swoje cele. Przede wszystkim Andrzej Duda postawił się w mocnej opozycji do Bronisława Komorowskiego i przedstawił wizję swojej prezydentury. Choć, zdaniem doktora Wojciecha Jabłońskiego, postulat na przykład przywrócenia poprzedniego wieku emerytalnego był na wyrost.

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ O WYSTĄPIENIU ANDRZEJA DUDY>>>

Ale ma to pokazać, że tak jak Komorowskiemu zarzuca się prowadzenie prezydentury zachowawczej ustawodawczo, tak Duda w roli prezydenta, jeśli dojdzie do takiego scenariusza, ma być nadaktywny, nawet przekraczający konstytucyjne uprawnienia, z punktu propagandowego to bardzo dobry krok - powiedział ekspert.

Doktor Wojciech Jabłoński dodaje, że w przeciwieństwie do Bronisława Komorowskiego, Andrzej Duda zdecydował się na pokazanie w kampanii swojej rodziny. Komorowski, ukrywający członków rodziny, stawiający ją w cieniu swojej prezydentury, stanowi w tym momencie naturalne przeciwieństwo Dudy, który występuje w stylu amerykańskim - stwierdził.

W ocenie doktora Wojciecha Jabłońskiego, sztab Bronisława Komorowskiego nie będzie odpowiadał bezpośrednio na postulaty Andrzeja Dudy. Zdaniem eksperta, kandydat popierany przez PO, mimo że na razie nie ujawnił planu kampanii, będzie korzystał z atutu bycia urzędującym prezydentem.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Córka Niemena, Zelnik, Rewiński.... Konwencja PiS z przytupem>>>