Żaden lider partyjny nie chce się zmierzyć w wyborach z obecnym prezydentem, bo jest skazany na porażkę - uważa Joanna Senyszyn. Wiceprzewodnicząca Sojuszu Lewicy Demokratycznej mówiła w Radiu Gdańsk, że partie są bardziej nastawione na wybory parlamentarne, które odbędą się jesienią.

Reklama

Posłanka podkreśla, że zgodnie z sondażami prezydent Bronisław Komorowski cieszy się ogromnym zaufaniem społecznym i żaden lider partii politycznej nie chce się wystawiać na taką konfrontację. A równocześnie wiadomo, że jesienią w tym roku są wybory parlamentarne, które dla partii są kluczowe - mówi wiceprzewodnicząca SLD.

Joanna Senyszyn nie wyklucza jednak, że w walce o fotel prezydenta kraju będzie druga tura. Jak zaznacza posłanka, przez długi czas wydawało się, że będzie jedna tura wyborów. Jednak w lutym notowania prezydenta o trzy punkty się obniżyły - mówi Joanna Senyszyn. W tej chwili jest dwunastu kandydatów, a może być piętnastu - zaznacza posłanka. I dodaje, że w takiej sytuacji wszystko się może zdarzyć.

ZOBACZ TAKŻE: Piechociński: Komorowski będzie zarówno rywalem, jak i partnerem>>>