Poparcie dla PO jednak maleje; od stycznia spadło o 2, zaś od grudnia o 5 punktów procentowych. Zamiar poparcia PiS w wyborach do Sejmu deklaruje 28 proc. potencjalnych wyborców. Odsetek zwolenników PiS utrzymuje się od listopada (a więc od wybuchu tzw. afery madryckiej) na dość zbliżonym poziomie.

Reklama

Trzecie miejsce w rankingu zajmuje PSL, któremu w ciągu ostatniego miesiąca przybyło zwolenników. Na partię Janusza Piechocińskiego chce dziś głosować 11 proc. wyborców (o 4 punkty procentowe więcej niż miesiąc temu).

Nieco wyższe, niż styczniu jest także poparcie dla SLD (wzrost z 6 proc. do 8 proc.), jednak notowania tej partii nie odbiegają znacząco od uzyskiwanych przez nią w ubiegłym roku.

Na poziomie 4 proc. ustabilizowało się w ostatnich miesiącach poparcie dla Kongresu Nowej Prawicy. Chęć głosowania na Ruch Palikota deklaruje 3 proc. badanych.

Udział w wyborach parlamentarnych deklaruje dziś 56% proc. dorosłych Polaków.

CBOS przeprowadził sondaż metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) miedzy 5 a 11 lutego na próbie ponad 1 tys. osób.

Reklama